Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  • zhora
  • bar
  • vlevo
  • velkazed
  • plechovky
  • boxy

Espresso

VŠECHNA KOUZLA KÁVY V MALÉM ŠÁLKU

Sladkost, hořkost, kyselost a střípky vůně citrusů. Zářivé tóny čokolády a karamelu, pikantní vůně, chuť sušeného ovoce, mandlí a vanilky. Malý šálek pravého italského espressa obsahuje více než 800 různých vůní a jen několik málo doušků stačí k vychutnání dalekých krajů, starověkých, jedinečných tradic a  šikovných rukou, které pečlivým zpracováním dokáží vykouzlit tento malý mistrovský zážitek plný chutí a vůní.

Slovo espresso neznamená určitou specifickou kvalitu kávových zrn ani určitý specifický druh pražení, ale speciální postup zpracování. Tato typicky italská metoda je naprosto unikátní – pokud se podaří, dokáže jako žádná jiná zvýraznit a posílit charakteristické vlastnosti a kvality kávy. Jako mávnutím kouzelného proutku odhaluje její aroma, původ a historii. Je to symbol italské kultury oceňovaný po celém světě.

Základní parametry:

Potřebné množství kávy pro jedno espresso: 7g čerstvě namleté kávy
Teplota varu: zhruba 90 ºC
Teplota nápoje v šálku: 67 ºC ± 3 ºC
Tlak: zhruba 9 barů
Doba přípravy: 23-25 sekund
Obsah kofeinu: méně než 100 mg/šálek
Obsah espressa v šálku: 25 ml ± 2.5

 

 


TIME 100% Arabica

Ušlechtilá prvotřídní směs 100% Arabik Etiopia Sidamo, Salvador Gourmet, Columbia Supremo a Santos Brasil.


Perfektní crema jako namalovaná ve Vašem šálku kávy – to je příslib a závazek perfektního požitku. Intenzivní a příjemné aroma si pohrává s chuťovými buňkami na jazyku i s Vaším patrem bez jediného pocitu vtíravosti. Harmonická a vyvážená struktura hraje nekompromisně na všechny chuťové buňky a plně dostává svému slibu – lahodný začátek přechází v bohatý chuťový požitek v závoji mléčné čokolády a suchých plodů až do úplného konce.


Tuto kávu si díky přírodním cukrům vychutnáte nejlépe bez cukru – zkuste to! A pokud už musí být, tak opatrně.

PEOPLE Grand Cru

Ušlechtilá prvotřídní směs Arabiky a Robusty z Brazílie, Indie a Etiopie.


Podle způsobu servírování se otevírají různé světy – bez přidání cukru si užijete kávu s plným tělem, jemnou a velmi živou s napínavým dozvukem, v němž se snoubí hořká čokoláda s lékořicí. Ochutíte-li si cukrem (doporučujeme max. 5 gr. na šálek), užijete si ještě širšího spektra chutí a vůní s jemnou příchutí lískového oříšku.


Tato káva je bez pochyby nejlepší interpretací espresso kultury 7Gr., obzvláště jako cappuccino prodlužuje příjemné momenty setkání s přáteli a jako cappuccino obzvláště potěší všechny smysly.

ALWAYS bez kofeinu

Ušlechtilá prvotřídní směs káv ze střední Ameriky a Indie, která je rovněž základem směsi Gran Cru.


Přestože je tato směs zbavena kofeinu, vykazuje plnou škálu chutí barev, na které jste i 7Gr. zvyklí. Můžete očekávat výjimečný charakter a rozmanité aroma, které si vychutnáte až do konce.

Zkrátka espresso italiano i pro ty, kteří si kávu lépe vychutnají bez kofeinu.

Change language